Bmw Servisi – Kartal Bmw Servisi
trende
Bize Ulaşın
Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve teknik destek almak için lütfen bize ulaşın
Bize Ulaşın

Araç İkaz Hizmetimiz

Anasayfa » Araç İkaz Hizmetimiz

Araç İkazları

Arıza ikazlarının tümü, daha iyi ve güvenli bir yolculuk yapmanız için tasarlandı. BMW’niz, sağlıklı bir sürüş yapmanızı engelleyen durumları bu ikazlar aracılığıyla size haber verir. Bireysel çözümleri aşan ikazlar için otomobilinizi Kartal BMW Servisi’ne getirebilirsiniz.

Araç İkazları

Hava yastığı uyarısı. Koltuğu mümkünse kullanmayın. Kartal BMW Servisi’nde sorunu kontrol ettirin.
Hava yastığı arıza ikazı. Hava yastığı uyarısı. Koltuğu mümkünse kullanmayın ve otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Emniyet kemeri ikazı. Emniyet kemerini takın.
Kontrol sistemleri hatası. Otomobilinizi dikkatli kullanın. Fren ve sürüş kontrol sistemleri hatası. Orta hızda seyredin ve sert frenlemeden kaçının. Otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Kontrol sistemleri hatası. Otomobilinizi dikkatli kullanın. Fren ve sürüş kontrol sistemleri hatası. Orta hızda seyredin ve sert frenlemeden kaçının. Otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Kontrol sistemleri hatası. Otomobilinizi dikkatli kullanın. Fren ve sürüş kontrol sistemleri hatası. Orta hızda seyredin ve sert frenlemeden kaçının. Otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Akü seviyesi çok düşük ikazı.
Akü şarjı boş ikazı. Alternatör arızası. Akü boş. Gereksiz elektrik yükünü kapatın. Otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Soğutma sıvısı seviyesi çok düşük ikazı. Motor soğutma sıvısı seviyesi çok düşük. Motora hasar verme riski taşıyor. İlk fırsatta sıvıyı yenileyin (bkz. Kullanım Kılavuzu). Dikkat: Motor hararet yapabilir.
Şanzıman arıza ikazı. Otomobilinizi dikkatli sürün.Acil durum programı devrede. P, R, N, D vitesleri (ileri viteslerden sadece 3. ve 5. vites) çalışır. Frensiz vites geçişi yapılabilir. Şanzıman geri vitese geçmeyebilir. Düşük ivmelenme uyarısı. Dikkatli sürün ve otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Şanzıman arıza ikazı. Otomobilinizi dikkatli sürün.Acil durum programı devrede. Şanzıman geri vitese geçmeyebilir. Düşük ivmelenme uyarısı. Dikkatli sürün ve otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Yanmayan ampul arızası. Otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Park sensörü arıza ikazı.Park sensörü devre dışı. Otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Silecek sıvısı seviyesi çok düşük ikazı.Silecek sıvısı bitmek üzere. İlk fırsatta silecek sıvısı deposunu doldurun (bkz. Kullanım Kılavuzu).
Motor yağ basıncı hatası. Otomobil motorunu dikkatle durdurun. Motor yağ basıncı çok düşük. Motora hasar verebilir. Kontağı kapatın. Sürüşe devam edemezsiniz. Kartal BMW Servisi ile temasa geçin.
Motor problem ikazı. Otomobilinizi dikkatli sürün. Daha fazla motor yükü katalizöre zarar verebilir. Düşük hızda seyre devam edin. Otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Motor arıza ikazı. Otomobilinizin motorunu dikkatle durdurun.Sürüşe devam etmeniz motora hasar verebilir. Otomobilinizi durdurun ve kontağı kapatın. Kartal BMW Servisi ile temasa geçin.
Isıtma bujisi arıza ikazı. Isıtma bujisi arızalı. Otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Lastik durum göstergesi devre dışı ikazı. Lastik durum göstergesi çalışmıyor. Otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Lastik ikazı. Lastik patlak. Dikkatle durun. Kullanım kılavuzundaki lastik değiştirme talimatlarını uygulayın. Runflat lastikler, belirli bir mesafe boyunca maksimum 80km/s hızla yola devam etmenizi sağlar (bkz. Kullanım Kılavuzu). Otomobilinizi Kartal BMW Servisi’nde kontrol ettirin.
Aktif direksiyon devre dışı ikazı. Direksiyon mekanizmasının davranışı değişti. Direksiyon açısından kaynaklı olabilir. Sürüşe devam edebilirsiniz. Dikkatli kullanın.
Elektrikli Direksiyon Kilidi (ELV) bloke ikazı. Direksiyonu çevirin.
Elektrikli Direksiyon Kilidi (ELV) arıza ikazı. Motoru durdurmayın. Elektrikli direksiyon kilidinde arıza var. Eğer kontağı kapatırsanız ELV tekrar serbest kalmayacak. Motorunuz çalışıyorsa durdurmayın. Otomobilinizi tekrar çalıştıramayabilirsiniz.